Kenan Genç - Serbest Muhasebeci Mali Müşavir / istanbul SMMM, istanbul Mali Müşavir, istanbul Vergi, istanbul Muhasebe, istanbul Sosyal Güvenlik, istanbul Mali Müşavirlik, istanbul Yeminli Mali Müşavirlik, SMMM, YMM, Müşavirlik Hizmetleri istanbul/KOCAELİ
 
   MÜŞTERİ NO:
  ŞİFRE:
 
  Kenan Genç
  ANA SAYFA      HAKKIMIZDA      HİZMETLERİMİZ      FOTO GALERİ      İLETİŞİM     
.
.

 

HAFİFE ALMAYIN, KAN MESELESİ!
.
.
 

Kurulduğu günden bu yana darda kalan herkesin başucunda olan KIZILAY, ayrıca en hayati varlığımız olan kanı ihtiyaç sahiplerinin hizmetine sunuyor.

kenan genç

Kurulduğu günden bu yana darda kalan herkesin başucunda olan KIZILAY, ayrıca en hayati varlığımız olan kanı ihtiyaç sahiplerinin hizmetine sunuyor. 2004 Yılında Esenlere Şube Başkanı olarak atanan Kenan GENÇ bu konuda en fedakar çalışmaları gerçekleştiren bir gönüllü. Yaptığı işlerin reklamını yapmadan çok iş başaran çalışkan Şube Başkanına mikrofonumuzu uzattık.

    Kızılay ın Esenlerde varlığından haberdar olmayan çok insan olduğunu ifade ederek söze başlayan GENÇ şöyle konuştu; ‘Evet Esenler de Kızılay vardır.Merkez adresimiz Tekstil Kentte bir arkadaşımızın bürosudur. Tüm yazışmalarımız evrak alışverişimiz orda oluyor arayan oranın telefonlarından bizi bulabilir. Onun haricinde Esenler Belediyesi bize bir yer tahsis etti Mehmet Öcalan zamanında Kemer Mahalle Muhtarlığının 3. Katında.Gayet geniş mobilyalı bilgisayarı olan modern bir yerimiz var. 2 yerimiz var yani 1 yeriniz yok diyenler var ama bizim 2 yerimiz var.

BİZİM İŞİMİZ GÖNÜLLÜLÜK ESASINA DAYANIR

Bizim işimiz tamamen gönüllük esasına dayalı olduğundan Kızılay Başkanı dahil hiçbir yönetici yaptıkları işten ücret almazlar.Üstüne üstük benzinini kırtasiyeni vs. her şeyini cebinden harcarlar. Şimdi Esenlerde neler yapıyoruz? Daha çok iyi yapabildiğimiz iş kan bağışı kampanyalarını organize etmektir.Bunu da söyleyeyim Esenlerin Kızılaya karşı bir duyarlılığı var bunu gördük buna şahit olduk bunu laf olsun diye söylemiyorum. Bunu kan bağışı kampanyalarında da gördük. Mesela biz burada 2006 senesinde Genel Başkanımız, Belediye Başkanı, Kaymakam ve tüm Esenler protokolünün katılmış olduğu şenlik havası ile geçen bir kan bağışı kampanyası düzenledik. Burada bir rekor kırdık 656 kan bağışı yapıldı.

DERNEKLERİN KATKISI ÇOK BÜYÜK OLDU

Yapılan Kan bağışı kampanyalarına Esenlerde bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının da destek verdiğini ifade eden Kenan GENÇ sözlerini şöyle sürdürdü.’Burada bizim dışımızda Dernekler kan bağışı düzenliyorlar. Rizeliler Derneği 2 defa yaptı. Erzurumlular Derneği 1 defa yaptı Malatyalılar Derneği bir defa yaptı.Ondan sonra okullardan Yunus Emre İ.Ö.Okulu 2 defa yaptı.Neyyir Turan İ.Ö.Okulu 1 defa yaptı. Bankalardan Ziraat Bankası 2 defa yaptı Partilerden Ak Parti 2 defa yaptı’

KURBAN ORGANİZASYONUMUZ MODEL OLDU

Bunun yanında kurban vekaletleri alıyoruz il genelinde olduğu gibi. Biz bu bağışları Kızılay ın makbuzu karşılığında alıyoruz veya vatandaş gidip banka hesap numaralarına yatırıyor ve bize vekalet vermiş oluyor biz bu vekaleti aldıktan sonra vekaletini almış olduğumuz insanların isim listelerini Ankara ya Genel Merkeze fakslıyoruz.Orada incelenip hangi ilde kesilecekse listeler oradaki görevliye teslim ediyor.Deniyor ki bu vekaletleri aldın kabul ettin mi deniyor. Görevli vekaletleri alıyor kombineye gidiliyor. Daha önceden veteriner işlerinin seçmiş olduğu kurbanlar kombinada imama isim listeleri veriliyor.İmam tarafından isimler okunuyor ve imam tekbiriyle insani ve İslami şartlara göre kesim yapılıyor. Daha sonra bu etler et ve balık kombinalarında dinlenmeye alınıyor ve yıl boyunca fakir fukaraya dağıtılıyor. Kurban vekaleti verenlere 1 kg lık kavurma numunesi, kurbanın nasıl kesildiğini anlatan bir vcd ve birde teşekkür belgesi veriliyor. Bu paketleri Kızılay olarak kapı kapı gezerek dağıtıyoruz.

Kaynak : http://www.esenlerdesonhaber.com/Esenler-Haberleri/HAFIFE-ALMAYIN-KAN-MESELESI_-988.htm

 
.

Copyright 2011 kenangenc.com Tüm Hakları Saklıdır.  

Web Tasarım: Gebze AJANS